Velký třesk n. 01

Bum! Prásk! Tak nějak to mohlo vypadat pěkných pár miliard let nazpátek, co si jedna naivní singularita řekla: „Co takhle něco zkusit vytvořit.“ No a tak jsme ve zkratce vznikli my. Tečka, konec příběhu. Ale takhle rychle by to nebylo ono, že?

Pokud pominu velký třesk, způsobený pravděpodobně malým nezkušeným pyrotechnikem, který může být na rád, že skončil jen se spáleným obočím, jsme na tom vlastně zajímavě. Kus cesty máme za sebou, ale ještě větší nás čeká. A o kom že to mluvím? Tak obecně, o vesmíru, o lidstvu, ale hlavně o našem projektu. O projektu, do kterého dychtím zarýt drápy a dotáhnout ho co nejdále. O školním časopisu.

A když už jsem si sám udělil takový překrásný úkol, tak bych dění okolo periodika měl alespoň stručně představit.

 

Tedy bod číslo jedna: Máme web

 

Co dodat, určitě jste si dobře povšimli, kde se na internetu nacházíte. Ano, teď by se měla ozvat fanfára, my opravdu máme web. Tato stránka se do budoucna stane naším internetovým doupětem, naším teritoriem, kde budeme publikovat příspěvky, debatovat o podstatných věcech (jako vždy) a ukazovat světu našeho čistokrevného šampiona. Aneb satiry nebylo nikdy dost.

Popis technického stavu webu snad není nutný. Máme stabilní stránku, která disponuje systémem archivu, rubrik, přihlašování a dokonce i diskuze. Takže, pokud mi chcete zlepšit den, zkuste třeba zaspamovat příspívání, nebo nevím co. Hlavně buďte kreativní!

 

Bod číslo dva: Co tedy vlastně jsme

 

Nejspíš příliš moc filozofická otázka a krom toho, že jsme prach a v prach se obrátíme, víme, že nic nevíme. Ale co je důležité, máme vizi. Přes definici řečeno, chceme být prostorem pro vyjádření studentů a zaměstnanců školy, zprostředkovávajícím kombinaci zajímavých rubrik v atraktivním prostředí…

Uf.. To by tedy bylo.

Čeká nás bezpochyby postupné pilování, pozvolná evoluce, ze které přirozeným výběrem zjistíme, co baví obě strany – redakci i čtenáře. Ale základ máme jistý, chceme tvořit.

 

Bod číslo tři: Kdy?

 

Většího počinu se dočkáte již v dohledné době. Nebojte, informaci Vám včas dáme na oči. Budete se dívat?

 

Tomáš Bajer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *