Tiskárny v nesnázích

Na naší škole jsou neustále rozbité tiskárny. Na jedné straně stojí studenti, kteří kritizují hlavní správce za malé nasazení při opravách školních tiskáren. Na druhé straně jsou naši správci, kteří tvrdí, že tiskárny jsou ničeny studenty. Jak to ve skutečnosti je?

Z mého pohledu nastává problém v nedůkladné přípravě žáků, kteří nebyli dostatečně seznámeni na hodinách ICT s ovládáním školních tiskáren. A proto tito studenti na téměř všechno musí přijít sami, čímž se občas rozbije tiskárna. Nebo se stane nějaká nechtěná chyba v systému. A když se zoufalý student snaží kontaktovat správce, tak je téměř vždy k nenalezení.

Proto náš časopis přichází s revolučním řešením této problematiky! Navrhujeme ke každé tiskárně přidělit tlačítko „opět nefunkční“, které se po stisknutí rozsvítí červeně a kontaktuje hlavní správce, že je tiskárna v nepořádku. Toto efektní řešení by mohlo urychlit proces opravování tiskáren a studentům by to mohlo alespoň malinko ulehčit už tak těžký život na naší škole. 

Na tento článek jsme dostali reakci od Ing. Krajáka (hlavního správce školní sítě), který uvedl rady a tipy, jak nejlépe postupovat v krizových situacích při tisknutí.

Rady a tipy – Ing. Pavel Kraják

 

  • Zúčastněte se proškolení, které budu směřovat na hlavní přestávku do studovny 301. Termín včas oznámím.
  • Častá příčina záseku v tiskárně je nízký kredit (8Kč). (Řeším opakovaně s různými firmami, ale nikdo nemá řešení.)
  • V případě nefunkčnosti tiskárny mne kontaktujte v kabinetu 222 nebo mi napište e-mail na krajak@spsgocar.cz. O pomoc můžete poprosit i kolegu Šimka.
  • Pokud nechcete být zoufalí z tiskárny, nenechávejte tisk na poslední chvíli.
  • Využívejte všechny 3 tiskárny.
  • Na tiskárně 1 -> 2 znamená jednostranný na oboustranný, t.j. ze dvou papíru budete mít jeden.
  • V případě, že kopírujete nebo skenujete více stránek (sešit), tak použijte volbu oddělené snímání.
  • Dvakrát měř, jednou řež. Když tisknete černobílý výkres, tak si v nastavení tiskárny zkontrolujte, že máte nastaveno tisk ve stupních šedi (gray scale)

Tibor Čepička, [2.D]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *