Kodaň očima studentů

V polovině dubna vyrazilo 52 studentů a pedagogický doprovod do Kodaně s cílem vidět současnou architekturu a urbanismus moderního města. Myslím, že zážitky předčily očekávání. A tak jsme se rozhodli, že se o ně podělíme s ostatními studenty a učiteli a uspořádáme výstavu fotografií. No a podle jedné z fotografií jsme ji nazvali příznačně „Kodaň očima studentů“

Z více jak sto deseti fotografií od čtyř studentů jich vybrala odborná komise ve složení Ing. Arch. Bahníková, Ing. Arch. Bartoš a paní Sadílková, původní profesí fotograf, dvacet. Na hlasování měli zájemci celý týden. Sešlo se 51 hlasovacích lístků, z toho bylo platných 40. Ze 40 platných bylo 6 lístků od učitelů a jeden od nového studenta Járy Cimrmana. Tímto mu přeji hodně studijních úspěchů.

Celkem čtrnáct hlasů získala fotografie č. 11 a č. 9. O konečném pořadí rozhodly preferenční body, tedy pořadí, v jakém hlasující uvedli vybrané fotografie. O pouhých osm bodů, celkem 34, vyhrála fotografie č. 11 Administrativní budova – The Alles Media Building od Patrika Koukala ze 2.B.   Na druhém místě se umístila s 26 body fotografie č. 9 Terasový mezonetový dům – Bytový dům Mountain Dwellings od Matěje Trojana ze 2.D. A pro pořádek, třetí a čtvrté místo rozhodly také preferenční body. Třetí místo přístav Nyhaven od Jana Rudovského ze 2.D a čtvrté detail fasády bytového domu od Patrika Koukala.

Blahopřejeme!

Za realizační tým výstavy Mgr. Maňhalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *