Školní sauna

Školní sauna

Expedice do skrytých koutů školy

Suterén naší školy, realisty spíše nazývaný jako katakomby, má pořád co nabídnout. Obzvlášť pro dobrodruhy, jako já, co svrbí nos, že ještě neprolezli každou škvíru v našem ústavu.

Místnost se saunou je jedna z mála, kde je zapnutá vzduchotechnika, vede totiž přes jídelnu.

Celé to shrňme jako příležitost načouhnout za jedny z těch tajemných dveří katakomb, místa prokletého černou magií… Gočáre div se! Nevyskočila na mě žádná tarantule, ani mě nezavalilo odložené nářadí z praxí.
V místnosti o výměře přibližně dvanácti na sedm metrů se krčí zachovalá dřevěná budka. Po odpečetění otevíracího patentu dveří se hned vyjasnil účel místnosti. Stručně? Je to sauna. Příjemná, dřevem provoněná, suchá sauna.

Podle výpovědi dravého létavce z řad našich kantorů byla sauna navržena architekty z rané doby poZborovské. Vyrostla několik let po budově školy, ale nikdy nebyla z hygienických důvodů přístupná široké studentské veřejnosti.V dnešních dnech se komplex šesti místností ukrývajících saunu používá hlavně jako prádelna sportovních dresů. Tak alespoň nějaké využití. Pokud byste ale chtěli, došli byste si tady na toaletu, dali si sprchu i uvařili něco k snědku. A něco mi říká, že pokud byste vypáčili jedny zamčené dveře, dostali byste se i do dílny praxí.
Takže až příště pojedete načerno výtahem do suterénu, tak zkuste druhé dveře nalevo – hned u východu do atria, třeba někdo zapomněl zamknout

Teaser: Příště se můžete těšit na průzkum betonové kobky uvnitř budovy.

Text: Tomáš Bajer [3.D]
Fotografie: Patrik Koukal [2.C]
A takto jsme pro vás zpodobnili vnitřek sauny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *