Stalo se

Stalo se

Musíme podotknout, že ani minulý školní rok nebyl zdaleka tak nudný, jako povinná četba k maturitě. Právě proto jsme si pro vás připravili výtah z toho nejzajímavějšího, co jsme vyštrachali v kronikách.

SOČ? SOČ!

Pokud byste nevěděli, mluvíme o středoškolské odborné činnosti, soutěži založené na našich více či méně šílených nápadech, které se obhajují před odbornou porotou. Loňský rok naši školu velmi úspěšně reprezentoval Tomáš Davídek, aktuálně student čtvrťáku. Jeho práce „Využití betonového kalu“ prošla skrze školní, krajské i celostátní kolo a to vždy na prvním místě. Gratulujeme.

Softball

V červnu jsme se v Kostelci nad Orlicí v rámci Mistrovství České republiky v softballu utkali s množstvím škol. Ve finále naše družstvo bojovalo proti Ostravskému gymnáziu a můžeme hrdě říct, že jsme zvítězili.

Stavby z vlnité lepenky

Dvanáctý ročník soutěže se zaměřil na návrh nové Národní knihovny. Naši spolužáci se do tvorby modelu vrhli po hlavě a obsadili 2. místo z 28 zúčastněných. Model Kuby Slamky, Charuna Jachjajeva [3.F] a Kamela Eltifiho [4.F] jste mohli potkat vystavený v Národní knihovně.

Pohár primátorky

Loňský rok byl sportem opravdu nabitý až po okraj. Kluci a holky zabodovali a získali nám v multidisciplinární sportovní soutěži POPRASK první místa.

Celostátní matematická soutěž

Naší školou spolupořádaná matematická soutěž ukázala další listinu vítězů. Na čtvrté příčce se umístil Tomáš Bajer ze 3.D a na 77. místě Honza Dvořák z 3.A, celkově soutěžilo 251 studentů. Z prvních ročníků se umístila Kamila Urbanová z 2.E na 53. místě a Miroslav Rychna z 2.C na 56. místě z celkem 269 soutěžících.

Plotter vs. konkurence

Víme, že chlubit se vlastním peřím není v módě, ale i tak si neodpustíme zmínku. Loni jsme v krajském kole soutěže pořádané ASK ČR obsadili první místo v hlavní kategorii a pěti dalších. Náš časopis prošel rukami porotců, kteří hodnotili grafiku, obsah, titulní stranu.
9. listopadu pojedeme bojovat o umístění v celorepublikovém kole, tak nám držte palce!

Soutěž Sollertia Praha

Z naší školy se zúčastnil tým žáků třídy 4.E, kteří navrhli studii energeticky soběstačného rodinného domu. Vytvořili model sestavený z dílů představujících stavební výrobky – jednotlivé cihelné bloky, překlady, části krovu, výplně otvorů, tepelné izolace… Se svým návrhem obhájili první místo.

Školní soutěže

Na naší škole se konala tradiční Stavařská laťka, kde první pozici obsadil Josef Pánek z 2.B s výsledkem 155 cm. Uskutečnil se také běh Reitknechtkou, kterého se zúčastnilo devadesát studentů a dva učitelé.