Majáles

Ohlédneme se za akcí, která k naší škole neodmyslitelně patří. Jedná se o Studentský majáles, jehož tradice sahá až do roku 1993. Tehdy se konal na Kampě pod vedením skupiny SAJU a pana profesora Novotného. V téhle sestavě vydržel až do nedávna.

Noví žáci určitě nemají páru, o čem to mluvím. Ve zkrácené verzi se jedná o vítání jara nějakými, často hudebními vystoupeními, poezií nebo čímkoliv, co vás napadne. Protože v dnešní době je vítat jaro něco jako sázet sportku – nikdy nevíte, kdy zasněží, tak tomu říkejme třeba kultura od žáků pro žáky. Během těch přibližně dvou hodin panuje celkem příjemná atmosf éra a je to opravdu zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít.

 

Loňský majáles byl ale přece jenom v něčem nový. Po roční odmlce se sem navrátila tradice a nějaká studentská soudržnost. Celé akce se ujmul, teď již hrdý absolvent naší školy, Kuba Cinibulk. O vše se postaral a přihodil i něco navíc. Proto jsme se mohli v půlce dočkat překvapení v podobě záplavy konfet a toaletního papíru. K radosti naší i pořadatelů se ani profesoři nebáli vzít toaleťák do ruky a jednoduše ho mrsknout po dalším. Nebylo to jen o překvapení, ale hlavně o vystoupeních. Vedle několika hudebních jsme viděli i neuvěřitelné kousky se švihadly a nechyběla ani satira na školu a studentský život. Za mě, a myslím, že i za všechny přítomné, můžu říct, že majáles byl fakt bomba.

Kuba Cinibulk [organizátor]

Jak vznikl nápad, že obnovíme tradici Majálesu?

Přišlo to z jednoduchého důvodu. Před dvěma roky tu Majáles byl, my jsme na něm účinkovali a zkrátka je to tradice. K té škole to patří.

Jak se vám shánělo vybavení?

Využily se zdroje školy (smích). Když to vezmeme celé, tak jsme měli scénu od pana Novotného, vlastní kytary a combo, zesilovač a mikrofon od školy. Překvapení jsem materiálně zařizoval sám.

Lucka a Bára [cvičení se švihadly]

Jak se vám líbilo překvapení?

Lucka: Myslím si, že ty konfety byly super. Asi si jich pár vezmu domů. Příště víc konfet, ať je to víc třpytivé.
Bára: Příště méně toaleťáku.

Honza Novotný [profesor]

Co od dnešní akce očekáváte? Vyjde vše podle plánu?

Jsem rád, že to je. Každá aktivita studentů tohohle typu je příjemná a skvělá. Jestli to vyjde více nebo méně, se uvidí, ale je to nepodstatné. Podstatné je to, že to je. Těším se na to a věřím, že atmosféra bude dobrá.

 

Tomáš Pluháček [doprovod, kapela]

Na kolik procent myslíš, že to vyjde podle plánu?

Nula. Nikdy to nedopadne podle plánu, s tím se musí počítat. A když se s tím počítá, tak se ten plán může upravit. Když to máš nalajnovaný, tak jsi pak zklamaný, že to nedopadlo podle představ.

 

Text: Viktor Rychlík [3.D]
Fotografie: Patrik Koukal [2.C]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *